Utorak, 23. lipnja 2026

Weather icon

Vrijeme danas

30 C°

Zadarski pjevač

Hrvatski navijači u Torontu čekali Grdovića, no on se nije pojavio. Evo što mu se dogodilo

Autor: Edi Prodan

23.06.2026. 08:45
Hrvatski navijači u Torontu čekali Grdovića, no on se nije pojavio. Evo što mu se dogodilo

Foto: Goran Stanzl/PIXSELL



U Torontu je u ponedjeljak navečer, u 20 sati po lokalnom vremenu, odnosno dva sata iza ponoći prema hrvatskom vremenu, počelo veliko okupljanje hrvatskih navijača. Vrata je otvorila Hrvatska kuća, a za glazbeni dio programa bio je zadužen DJ koji je tijekom večeri kombinirao pjesme Marka Perkovića Thompsona i Severine s drugim domaćim hitovima. Događaj je organizirala Kanadsko-hrvatska gospodarska komora.


– Trebao je doći i Mladen Grdović, ali je zakasnio na avion, kazala je za Sportske novosti Sanja Bogović, istaknuta i vrlo aktivna Hrvatica iz New Yorka.


Grdovićev izostanak izazvao je veliko zanimanje okupljenih. Dok je Hrvatskom kućom odjekivao njegov poznati hit u kojem pjeva da živi bolje nego ministar, stiglo je objašnjenje njegova nedolaska. Zrakoplov kojim je putovao iz Venecije kasnio je pri dolasku u Frankfurt, zbog čega nije uspio uhvatiti vezu za Toronto.




Put prema Kanadi nastavio je tek u utorak ujutro po hrvatskom vremenu. Iz Njemačke je krenuo preko Züricha, a dolazak u Toronto bio je predviđen približno šest sati prije početka utakmice. Vremena za nastup, barem prema planu, ipak bi trebalo biti. Atmosfera je i bez njega bila odlična, premda je među okupljenima prevladavao dojam da je za potpuni doživljaj nedostajao upravo zadarski pjevač.


Broj posjetitelja povećavao se kako je večer odmicala, a Hrvatskom kućom prošlo je više od tisuću ljudi. Na dan utakmice organizatori očekuju između pet i šest tisuća hrvatskih navijača samo na toj lokaciji, smještenoj neposredno uz stadion. Ulaznice su se u ponedjeljak prodavale po cijeni od 25 dolara.


– Osjećaj je nevjerojatan, jako nam je drago što smo mogli ugostiti tisuće ljudi, napraviti party i dobro se zabaviti. Sretni smo što su naši Vatreni ovdje u Torontu. Hrvatska zajednica u gradu i okolici ima oko 50 tisuća članova. Htjeli smo da Croatia House bude službeno mjesto za sve Hrvate. Ideja je druženje, ali i slavlje naše hrvatske baštine, prije i nakon utakmice. Dogovorili smo se da odavde svi zajedno idemo u korteu na stadion – kazala nam je predsjednica komore Wanita Kelava.


Programu se pridružio i Slavonija bend, dok je Bojan Mutnjaković, jedan od poznatijih glazbenika među Hrvatima u Kanadi, predstavio svoju navijačku pjesmu. Pjesma počinje pokličem: “Idemo, Hrvatska…”, koji se ubrzo proširio među okupljenim navijačima.