Foto: Goran Stanzl/PIXSELL
U Torontu je u ponedjeljak navečer, u 20 sati po lokalnom vremenu, odnosno dva sata iza ponoći prema hrvatskom vremenu, počelo veliko okupljanje hrvatskih navijača. Vrata je otvorila Hrvatska kuća, a za glazbeni dio programa bio je zadužen DJ koji je tijekom večeri kombinirao pjesme Marka Perkovića Thompsona i Severine s drugim domaćim hitovima. Događaj je organizirala Kanadsko-hrvatska gospodarska komora.
– Trebao je doći i Mladen Grdović, ali je zakasnio na avion, kazala je za Sportske novosti Sanja Bogović, istaknuta i vrlo aktivna Hrvatica iz New Yorka.
Grdovićev izostanak izazvao je veliko zanimanje okupljenih. Dok je Hrvatskom kućom odjekivao njegov poznati hit u kojem pjeva da živi bolje nego ministar, stiglo je objašnjenje njegova nedolaska. Zrakoplov kojim je putovao iz Venecije kasnio je pri dolasku u Frankfurt, zbog čega nije uspio uhvatiti vezu za Toronto.
Put prema Kanadi nastavio je tek u utorak ujutro po hrvatskom vremenu. Iz Njemačke je krenuo preko Züricha, a dolazak u Toronto bio je predviđen približno šest sati prije početka utakmice. Vremena za nastup, barem prema planu, ipak bi trebalo biti. Atmosfera je i bez njega bila odlična, premda je među okupljenima prevladavao dojam da je za potpuni doživljaj nedostajao upravo zadarski pjevač.
Broj posjetitelja povećavao se kako je večer odmicala, a Hrvatskom kućom prošlo je više od tisuću ljudi. Na dan utakmice organizatori očekuju između pet i šest tisuća hrvatskih navijača samo na toj lokaciji, smještenoj neposredno uz stadion. Ulaznice su se u ponedjeljak prodavale po cijeni od 25 dolara.
– Osjećaj je nevjerojatan, jako nam je drago što smo mogli ugostiti tisuće ljudi, napraviti party i dobro se zabaviti. Sretni smo što su naši Vatreni ovdje u Torontu. Hrvatska zajednica u gradu i okolici ima oko 50 tisuća članova. Htjeli smo da Croatia House bude službeno mjesto za sve Hrvate. Ideja je druženje, ali i slavlje naše hrvatske baštine, prije i nakon utakmice. Dogovorili smo se da odavde svi zajedno idemo u korteu na stadion – kazala nam je predsjednica komore Wanita Kelava.
Programu se pridružio i Slavonija bend, dok je Bojan Mutnjaković, jedan od poznatijih glazbenika među Hrvatima u Kanadi, predstavio svoju navijačku pjesmu. Pjesma počinje pokličem: “Idemo, Hrvatska…”, koji se ubrzo proširio među okupljenim navijačima.
najnovije
najčitanije
Nogomet
Velika fešta
SVE SPREMNO U Torontu otvorena “hrvatska kuća” – stiže i zastava od 100 metara!
Županija
Sportska dvorana
DONOSIMO DETALJE Kreće dogradnja školske dvorane u Stankovcima: ‘Svi smo iznimno zadovoljni i ponosni’
Nogomet
Važna utakmica
OPERACIJA PANAMA Zlatko Dalić jasan: ‘Moramo se postaviti kao favoriti’
Nogomet
Najbolji turnir ikad
NEZAUZSTAVLJIVI TROJAC Messi ruši rekorde, Mbappe puše za vrat, Haaland piše povijest
Nogomet
Važna pobjeda
Alžir preokretom svladao Jordan te poslao debitante kući
Županija
Blue Fish Festival
Bračni par je ljubav prema Kalima pretvorio u jedan od najjačih otočkih festivala: ‘Bili smo dovoljno ludi…’
Zadar
Županijski vijećnik
Mate Lukić protiv obilježavanja Dana antifašističke borbe: ‘Bacite vijence u zadarski kanal gdje jecaju duše pobacanih ljudi’
Scena
Nedjeljom u 2
Ane Paška kod Stankovića: ‘Mi smo zapravo svi hodajući paradoksi’
Hrvatska
Predsjednik RH
Milanović u Brezovici: ‘Čudo je da ovaj praznik postoji i da se do danas održava’
Crna Kronika
Sulida jurnjava