Foto: HTV / HRT
Tereza Kesovija najavila je svoju oproštajnu mini-turneju u Nedjeljom u 2, govorila o zdravlju, gubicima i neraskidivoj vezi s publikom, ali i otvoreno progovorila o svom odnosu prema Titu, istaknuvši da ne pristaje na licemjerje i da ostaje vjerna vlastitim iskustvima i sjećanjima, piše HRT.
Na pitanje što za nju znači pozornica, Kesovija nije dvojila: “Život. Stvarno život. Ima još uz život još života, međutim ono što mene istinski čini sretnom, to je scena. To će biti do posljednjeg daha”.
– Svaki put kada izađem pred publiku, dogodi se jedna čudesna energija, nešto neopisivo. To su svi mali adrenalinčići oko mene, kao neki anđeli. Oni me okruže i ja dobijem snagu, čak i kad mislim da nisam u najboljoj formi. To je eliksir posebne energije, kazala je.
Istaknula je kako se taj odnos s publikom nije mijenjao kroz godine kazavši: “Ja sam uvijek bila njihova i oni moji. Meni je važno da osjetim njihovo disanje, njihovo srce. Jednako kao što moje radi”.
Govori i o Splitu kao prvom gradu oproštajne turneje, opisujući ga kao mjesto koje joj se nametnulo spontano i kojem je posebno privržena. Istodobno vrlo otvoreno progovara o zdravstvenim teškoćama, priznajući da ima problema s vidom i sluhom, što dodatno potvrđuje razloge njezine odluke o oproštaju od pozornice.
Prisjetila se i susreta s Josipom Brozom Titom, ističući osobnu bliskost. Dodala je da ima pozitivna sjećanja i na Jovanku Broz te da govori iz vlastitog iskustva.
– On je volio pjesmu „Nono“ i uvijek je želio da budem blizu njega. Bio je šarmantan, drag i dobar čovjek. To je bilo vrijeme moje mladosti i imam pravo reći da sam ga voljela, istaknula je.
Kesovija je izrazila neslaganje s današnjim reinterpretacijama prošlosti kazavši: Svi smo plakali kad je Tito umro, a danas se o tome govori drugačije. Ja sam ostala ista. Ne dopuštam da me netko mijenja jer to želi. Ja sam živi svjedok tog vremena”.
Odgovorila je i na konstataciju Aleksandra Stankovića da u 26 godina koliko traje emisija ‘Nedjeljom u dva’ nitko nije ljepše govorio o Titu.
– Nijedan normalan čovjek mi ne može, niti smije uzeti za zlo moje riječi. Zato što ja sam prvo živjela tu epohu, živjela sam. Taj čovjek je želio uvijek da sam uz njega, i to nisam bila ja jedina, da se razumijemo. Okupljao je. Bila bih ništavno stvorenje kad bih jednostavno pljunula na sve u mom životu, pa tako i na to, kazala je.
Cijeli tekst pročitajte na OVOM linku.
najnovije
najčitanije
Zadar & Županija
godišnjica mature
Nakon 35 godina ponovno zajedno: Okupila se generacija paških maturanata iz 1991.
Zadar
Godišnjica smrti
Živi sjećanje na Vedrana: On nije bio samo čovjek iza fotoaparata
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Crna Kronika
pu zadarska
Skupa vožnja u Kukljici: 52-godišnji vozač kažnjen s više od dvije tisuće eura
Hrvatska
Jedro DS Innovation
Uoči prosvjeda “Hodaj za Liku” oglasili se vlasnici tvornice u Gospiću
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?