Foto: Pixabay
Američki astronaut Jonathan Kim i ruski kozmonauti Sergej Rižikov i Aleksej Zubricki stigli su na Međunarodnu svemirsku postaju (ISS) nakon polijetanja iz ruske svemirske luke Bajkonur ranije u utorak.
Ruska svemirska agencija Roskosmos izvijestila je da je raketa Sojuz MS-27 s tročlanom posadom poletjela u utorak ujutro iz svemirske luke u Kazahstanu. Pristajanje na ISS obavljeno je tri sata kasnije.
Nova posada čini Ekspediciju 73 na ISS-u i provest će tamo 245 dana – oko osam mjeseci – provodeći istraživanje. U planu su dvije svemirske šetnje uz brojne pokuse.
Trojac će se pridružiti trenutnom timu ISS-a, poznatom kao Ekspedicija 72, koji uključuje astronaute iz Sjedinjenih Država, Japana i Rusije.
Ovo je treća svemirska misija Rižikova, dok su Kim i Zubricki u prvoj.
Američki astronaut Kim stigao je na Međunarodnu svemirsku postaju u skladu s prethodnim sporazumom između Rusije i SAD, navodi ruska novinska agencija Interfax.
najnovije
najčitanije
Zadar
paklene vrućine
Toplinski val u Hrvatsku donio temperature i do 37 stupnjeva. Crveno upozorenje na cijeloj obali
Zadar
UKORAK S VREMENOM
Uslugom »Moja Čistoća« informirajte se i lakše upravljajte računima već danas!
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda