Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
Nataša Tramišak, koju je premijer Plenković u srijedu razriješio s dužnosti ministrice regionalnog razvoja i fondova EU, izjavila je kako nije dobila konkretan razlog za smjenu, ocijenivši da je ostavila pozitivan trag u Ministarstvu i najavila da će aktivirati mandat u Saboru.
Tramišak je održala konferenciji za novinare večeras u Ministarstvu nakon tiskovne konferencije premijera Andreja Plenkovića na kojoj je izvijestio da je nakon obavljenih konzultacija, sastanka parlamentarne većine i razgovora s Ivanom Paladinom i Natašom Tramišak odlučio ih razriješiti dužnosti ministara, a na njihova mjesta predložiti Branka Bačića i Šimu Erlića.
Rekla je kako želi da novi ministri nastave raditi za boljitak Republike Hrvatske.
Zahvalila je svim svojim suradnicima u Ministarstvu i Vladi, a kaže kako od premijera nije dobila adekvatan odgovor zašto je smijenjena. Istaknula je da se u svom radu vodila time da napravi najbolje u svom resoru.
“Okvir rada mi je bio program koji je donio HDZ. Zahvaljujem svima. Drago mi je da smo uspjeli napraviti značajne pomake u radu Ministarstva, podigli rezultate u povlačenju sredstava iz EU-a”, izjavila je novinarima Tramišak. Napominje kako joj nije bio problem raditi za dobrobit građana i države te da to planirala nastaviti i dalje.
“Premijer me ne vidi u svom timu, ne znam iz kojih razloga”, dodala je.
Nakon smjene, Tramišak će, kaže, aktivirati svoj mandat u Hrvatskom saboru. “Odlazim dignute glave, ostavila sam dobre rezultate i zahvaljujem svima koji su mi poslali poruke podrške”, kazala je bivša ministrica.
U Saboru će “raditi u interesu države i građana”, odgovorila je na pitanje hoće li podržavati rad Vlade. “HDZ kao najveća stranka i vodeća stranka drži snažnu i stabilnu većinu. (…) Moja lojalnost je prema biračima, državi i ja ću glasati sukladno tome. Sve što smatram da Vlada radi u interesu građana ću podržavati”, dodala je.
Na novinarsko potanje podsjetila je kako je u “Ministarstvu zatekla dvije istrage, jedna je završila dizanjem optužnice prošli tjedan. Istraga se intenzivirala kad je počeo s radom Ured europskog tužitelja. Ja nisam puno komunicirala o tome, istrage su uvijek tajne. Bez obzira na to, trudili smo se raditi svoj posao bez obzira na otežane okolnosti”, rekla je Tramišak. Zahvalila se svim djelatnicima Ministarstva koji su bez obzira na to radili najbolje što su znali.
Premijer Plenković je ranije večeras na konferenciji za novinare ponovio kako je povjerenje najvažnije. “Što se tiče ministrice Tramišak, ona nije bila najsretnija što napušta Vladu, ali predsjednik Vlade ima pravo birati svoje suradnike i funkcionirati na način da ima puno povjerenje u svoje suradnike”, naglasio je Plenković.
najnovije
najčitanije
Zadar
bivši zadarski župnik
[FOTO] Požeški biskup Ivo Martinović predvodio proslavu Rođenja sv. Ivana Krstitelja na Relji u Zadru
Nogomet
johan de kock
Igrao je za slavnu generaciju Schalkea, a sada otkrio koliko daleko može Nizozemska
Županija
vrijedne nagrade
Košarkaški turnir 3×3 stiže u Vir, prijavite svoju ekipu
Hrvatska
vjetar u leđa
Nova strategija EU-a trebala bi olakšati razvoj hrvatskih otoka i zadržati stanovnike
Nogomet
izbornik
Dalić nakon prolaza: ‘Nema euforije, ovo je tek prvi korak, protiv Portugala ključ će biti sredina’
Županija
Sve se zatreslo
Srednje jak potres pogodio zadarsko područje: “Čulo se kao grmljavina”
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Zadar
Seizmološka služba Hrvatske