Nedjelja, 13. listopada 2024

Uspješan početak vaterpolista

Zadar 1952 na krilima Domagoja Butića i Mate Anića pobijedio Budvu

12.10.2024. 19:50

Serijom 4:0 u trećoj i početkom zadnje četvrtine, nakon koje su od 8:9 otišli na 12:9, vaterpolisti Zadra 1952 prelomili su večeras utakmicu s Budvom u 1. kolu A1 regionalne lige. Sjajan je u tom razdoblju na golu Zadrana bio reprezentativni vratar Mate Anić te je nizom obrana neutralizirao sve pokušaje Crnogoraca, koji su se mogli samo hvatati za glavu od silnih promašaja. Mučili su se i igrači s Višnjika u napadu (A. Donđivić i Jovančević kod 8:8 nisu realizirali kontre), nije išlo ni s igračem više, ali s takvom klasom na golu sve se iz zadarske perspektive okrenulo na dobro kada je bilo najpotrebnije.

Zadar je obećavajuće krenuo u utakmicu, poveo 3:1, ali je uslijedila vrlo loša druga četvrtina, u kojoj je Budva postigla čak šest golova i na početku treće četvrtine otišla na 6:8. Međutim, Zadar se dobro snašao u situaciji kada se činilo da mu utakmica izmiče iz ruku i upisao prve bodove u sezoni u debiju na klupi novog trenera Nikice Gulina.

Domagoj Butić s pet golova bio je najefikasniji Zadranin, Marin Jovančević je postigao četiri gola, a jednom su se u strijelce upisali Livio Antić te debitanti Milan Matejka i Paolo Jakovčević. U drugom kolu Zadar očekuje gostovanje u Splitu kod Mornara.
Zadar 1952 – Budva 12:10 (3:1, 3:6, 3:2, 3:1).