Nedjelja, 6. listopada 2024

Treća NL Jug

Zadar izgubio u Vodicama, prestigao ga razigrani Hrvatski vitez

05.10.2024. 19:00

Nakon 26 utakmica zaredom bez poraza u Trećoj NL Jug (od toga 20 u prošloj sezoni), nogometaši Zadra ostali su danas bez bodova na gostovanju u Vodicama, gdje su domaćini slavili s 2:1. Vodičani, koje ove sezone vodi Želimir Terkeš, nekadašnji golgeter NK-a Zadar, a potom i trener, potvrdili su se još jednom na svom terenu kao neugodan suparnik Zadranima. Hrvoje Spahija i Domagoj Prpić bili su strijelci Vodica za 2:0, a Selmir Mahmutović je sedmim golom u sezoni smanjio na 2:1 u 60. minuti. U preostalih pola sata Zadar nije dočekao željeni preokret, štoviše nije spasio ni bod, i tako se još više udaljio od vrha. Prva Neretva ima 17 bodova, pet više od Zadra, koji na terenu ne izgleda kao momčad spremna na borbu za prvo mjesto. Trenutačni ritam lanjskih prvaka je takav da otvara put prema još jednoj izgubljenoj sezoni. Matematika je pritom vrlo jasna jer od 21 boda osvojeno je samo 12. Malo, premalo za bilo kakve ozbiljn(ij)e ambicije.

Hrvatski vitez se bodovno izjednačio, a zbog bolje gol razlike i pretekao Zadra na ljestvici. Posedarci su na domaćem terenu do sudačke nadoknade prvog poluvremena pokušavali na sve način pronaći put do gol Zmaja. Neposredno pred odlazak na odmor uspjelo je to kapetanu Juri Ivandiću koji je pogodio za 1:0. A onda je uslijedilo sjajnih 45 minuta momčadi Darka Vukića, za koju se šest igrača upisalo u strijelce. Svatko po jedan gol, za konačnih 7:0 i potop posljednjih Makarana, koji su jedini bez pobjede u ligi. Od kada su se 2020. nakon 20 godina vratili u Treću NL Jug najuvjerljivija je to pobjeda Posedaraca.

Sutra će na teren Primorac, kojeg očekuje gostovanje kod Sloge.

7. kolo: Hrvatski Vitez – Zmaj 7:0 (Jure Ivandić 45′, Vedran Smokrović 54′, Matteo Pranić 67′, Ante Vukadinović 76′, Ivan Čurjurić 82′, Luka Zdrilić 87′, Borna Jurjević-Adžić 89′), Vodice – Zadar 2:1 (Hrvoje Spahija 15′, Domagoj Prpić 50’/Selmir Mahmutović 61′), GOŠK Dubrovnik 1919 – Uskok 0:0, Neretva – Val 3:0, Omiš – Zagora 2:1, GOŠK Kaštela – Kamen 3:2. Sutra (15:30 sati): Sloga – Primorac, Neretvanac – Junak.

Redoslijed: 1. Neretva 17, 2. Uskok 15, 3. Vodice 13, 4. Hrvatski vitez 12, 5. Zadar 12, 6. Zagora 11, 7. GOŠK Kaštela 11 bodova…