Četvrtak, 3. listopada 2024

2. HRL-Jug žene

Zadranke potopljene u Splitu

01.10.2024. 12:00

Drugim porazom u dvije utakmice rukometašice Zadra krenule su u novu sezonu. Kao da u taboru ekipe iz Mocira još sve nije »nadošlo« na svoje mjesto, a u takvoj situaciji gostovanje kod druge ekipe Splita 2010, čija je prva ekipa trenutačno prva u 1.HRL nikako nije bilo sretno rješenje. Zadranke su uvjerljivo poražene 43:18. Nekoliko igračica u drugu je ekipu stiglo iz prve, tako da mlade Zadranke nisu imali previše rješenja za prvoligaške igračice. Gotovo sve bilo je riješeno nakon 12 minuta kada su domaće igračice imale pet golova zalihe na semaforu (7:2). Prva strijelkinja susreta bila je Marija Pauk s 12 postignutih golova. Prvo zadarsko ime bila je Antonela Tvrdeić s pet pogodaka. U sljedećem kolu u Mocire stiže Cetina.

SPLIT 2010 II    43(21)

ZADAR       18 (8)

SPLIT – Mala dvorana ŠC Gripe. Sutkinej: Marina Gašpić (Trogir) i Karmen Maloča (Solin).

SPLIT 2010 II: Žuro, Fradelić 4, Maleš 4, Pauk 12, Mišković 1, Babić 5, Romić, Milić 4, Paponja, Pletikosić, Podrug 7, Vuković, Sović, Dadić 5, Mihaljević 1. Trener: Ljubo Vukić.

ZADAR: Grubić, L. Švorinić, Grbić 2, Batistić-Šimunić, Matovina 2, Đuđik, Tvrdeić 5, Lončar 1, Bučić 2, Joja 1, Vidaković 3, Musap Orlović 2, A. Švorinić. Trenerica: Maja Mitrović

Sedmerci: Split 2010 II 5 (5), Zadar 2(2).

Isključenja: Split 2010 II -, Zadar 8 minuta (Grubić, Tvrdeić, Bučić, Vidaković).