25 C°

atletski kup hrvatske

Dvije pobjede Karle Žilić, po jedna Ivana Bujana i Noe Stipića

24.09.2024. 22:01

U Zagrebu je održan atletski Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac. Prvo mjesto osvojio je Agram (446 bodova), a iz Zadarske županije nastupili su Fortius (sedmo mjesto) i Atletski sportski klub Zadar (deveto mjesto). Finale Kupa, osim što je natjecanje momčadskog oblika, ujedno je i izborno natjecanje za kadetsku reprezentaciju, a završni redoslijed dobio se zbrajanjem bodova u različitim kategorijama.

Za Fortius je nastupilo 16 atletičarki i šest atletičara, koji su osvojili dvije zlatne i jednu srebrnu medalju, uz dva četiri mjesta. Najuspješniji je bio Ivan Bujan, koji je pobijedio u skoku u vis, s novim osobnim rekordom (185 cm), te je drugi put izborio nastup u reprezentaciji. Bujan je nastupio i u skoku u dalje gdje je bio 13. (5,25). Najbolji u svojoj kategoriji bio je i Noa Stipić.

U konkurenciji 27 vršnjaka pobijedio je u skoku u dalj (6,29 m), te je i on drugu godinu zaredom izborio status reprezentativca. U dalju se natjecao i Miro Baćilo, koji je imao 20. rezultat (4,77). Pina Ratković je bila četvrta na 300 m (48,35), a Daria Kovač peta na 300 m prepone (42,48). Ratković je u međuvremenu pozvana u kadetsku reprezentaciju. U istoj disciplini Loreta Klarić je imala šesto vrijeme (42,75).

– Ovo natjecanje iskoristili smo za skupljanje iskustva pa je nastupilo i više mlađih atletičara od kojih su neki bili odlični. Posebno bih istaknuo Loretu Klarić, koja je potvrdila da na nju možemo ozbiljno računati – kaže Edi Stipić, trener Fortiusa. čija je štafeta kadetkinja 4×100 osvojila drugo mjesto (50,68). Nastupile su: Lara Bušljeta, Daria Kovač, Lara Boban, Pina Ratković.

Četiri predstavnice Fortius je imao u bacanju koplja. u kojem je Lana Jurinović u konkurenciji 24 natjecateljice bila četvrta (36,50), Katarina Benić je imala sedmi (30,10), Vanesa Lonić osmi (27,67), a Luna Lozić 11. rezultat (24,23)

Ostali rezultati kadetkinja Fortiusa (100 m): 9. Lara Bušljeta (13,18), 15. Lara Boban (13,40), 25. Iva Kurta (13,77), 42. Leona Glavan (14,28), Lina Glavan nije završila utrku zbog ozljede. Skok u dalj: 13. Dorotea Reljić (4,58), 25..Ema Katuša (3,44).

Za kadete su nastupili: 100 m: 15. Mihael Vrkić (12,93), 21. Nikola Popović (13,48), 27. Miro Baćilo (14,10), 28. Krševan Santini (14,28). Koplje: 7. Mihael Vrkić (35,26). 600 m: 10. Violeta Livaja (1:44,90), 17. Tonka Podvršnik (1:50,23); 300 m: 27. Iva Kurta (45,54), 29. Cvita Badžoka (47,56). Štafeta (4×100 m): 5. Fortius (Mihael Vrkić, Noa Stipić, Ivan Bujan, Nikola Popović, 49,18).

Dvije pobjede za ASK Zadar upisala je Karla Žilić, koja je s osobnim rekordom osvojila prvo mjesto na 100 m s preponama, a najbrža je bila i na 300 m s preponama. Ta dva rezultata donijela su njenom klubu ukupno 24 boda. U skoku u vis Marietta Blatnjak je osvojila drugo, a u bacanju koplja Cvita Klarić treće mjesto. Status kadetskih reprezentativki za sljedeću akciju dobili su Žilić i Blatnjak.

Rezultati ASK-a Zadar, kadeti (300 m): 5. Dorijan Jurešić (43,07). Kadetkinje, 100 m prepone: 1. Karla Žilić (15,08), 300 m prepone: 1. Karla Žilić (45,98); skok u vis: 2. Marietta Blatnjak (1,54), 4. Cvita Klarić (1,54 9). 5. Natali Barišić (1,50); koplje: 3. Cvita Klarić (38,68).