Nedjelja, 8. rujna 2024

32 C°

LIGA NACIJA

Hrvatska poražena u prvom kolu Lige nacija! Ronaldo i Dalot zabili za pobjedu Portugala

Autor: Robert Hrkać

05.09.2024. 19:54

Portugal je rezultatom 2-1 pobijedio Hrvatsku u prvom kolu Lige nacija. Diogo Dalot je već u sedmoj minuti doveo domaćina u vodstvo. Lijepo ga je pronašao Bruno Fernandes, a bek Uniteda je mirno pospremio loptu u prvi kut Livakovića. Ronaldo je u 34. minuti povisio na 2:0 nakon fantastičnog ubačaja Nune Mendesa.

No Hrvatska se vratila u igru već u 41. minuti, kada je strijelac Dalot nespretno skrenuo ubačaj Sose u vlastitu mrežu. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, a obje su momčadi imale kvalitetne prilike. Livaković je sjajno skinuo pokušaj Ronalda, dok je Matanović nekoliko puta pucao pored vrata.

Hrvatska iduću utakmicu igra u nedjelju na Opus Areni protiv Poljske, koja je večeras pobijedila Škotsku 3-2.

94′ Kraj utakmice!

91′ Luka Sučić je krasno pronašao Kramarića, ali njegov udarac odlazi u vanjski dio mreže.

90′ Izlazi Vitinha, ulazi Goncalves.

87′ Ušao je Jota umjesto strijelca Ronalda.

83′ Ronaldo je odigrao povratnu za Semeda, no njegov udarac od bloka Šutala ide u korner.

80′ Ponovno je Matanović bio u centru pozornosti, ali je šutirao slabašno glavom. Potom ga je pronašao Perišić, ali mladi napadač je opet neprecizan.

77′ Ušli su Perišić i Petar Sučić, izišli Modrić i Jakić.

76′ Matanović je bio blizu pogotka u debiju! Sučić ga je pronašao prizemnim ubačajem, ali Matanović ne pogađa iz blizine.

73′ Ronaldov udarac je završio u živom zidu.

72′ Matanović je napravio prekršaj na Vitinha 20-tak metara od Livakovićeva gola. Slobodan udarac za Portugal. Još je i Modrić dobio žuti karton zbog prigovora.

69′ Dugo je Portugal pleo mrežu oko naše obrane, a onda je Vitinhin udarac završio u bloku.

67′ Ušao je Luka Sučić umjesto Pašalića.

66′ Ponovno je pokušao Fernandes, ponovno je na razini Livaković.

63′ Velika prilika za Portugal! Bruno Fernandes je sjajno primio dugu loptu i odigrao za Ronalda, ali Livaković opet brani.

61′ Iz igre izlazi Baturina, ulazi Matanović.

59′ U dobroj je situaciji bio Mendes, ali bek PSG-a puca direktno u Livakovića.

56′ Neves je podvalio loptu za Mendesa, koji odigrava za Ronalda, ali Ćaleta-Car je blokirao njegov šut.

51′ Mendes je ubacio s lijeve strane, ali Ćaleta-Car čisti. Korner za Portugal.

49′ Pašalić je pobjegao portugalskoj obrani, ali Dias izbacuje u korner. Modrić je ubacio, ali Gvardiolov šut glavom odlazi ravno u ruke Coste.

46′ Ušao je Ćaleta-Car umjesto Pongračića. Kod Portugala su izašli Neto i Leao, a ušli Nuno Mendes i Joao Neves.

45+1 Kraj prvog poluvremena!

44′ Sjajni Pedro Neto je jurnuo prema našim vratima, no njegov udarac odsjeda na gredi!

41′ GOOOL! Zabio je Sosa uz pomoć Dalota nakon ubačaja Kramarića. Vatreni su opet u igri!

39′ Inacio je poslao odličnu dugu loptu prema Leau, ali Šutalo stiže i otklanja opasnost.

34′ Novi gol za Portugal! S lijeve strane je ubacio Nuno Mendes, a između naših stopera je utrčao Ronaldo, koji volejom zabija za 2-0.

30′ Novi korner za Hrvatsku, izveo ga je Luka Modrić, ali izbacio je to Dias. Lopta dolazi do Kramarića, koji je stavio na iskušenje Dioga Costu, ali vratar Portugala sjajnom paradom brani.

26′ Kramarić je sjajno zarolao svog čuvara, no njegov udarac nije pogodio metu.

25′ Sjajna minijatura Joška Gvardiol na lijevoj strani nakon čega je uslijedio i ubačaj, ali lopta odlazi u korner.

22′ Sjajna akcija Portugala. Bruno je odigrao za Leaa, koji briljantno petom ostavlja za Ronalda, no udarac legende Reala i Uniteda brani Livaković.

21′ Neto je ubacio, no čisti to Gvardiol.

20′ Pongračić je srušio Ronalda u opasnoj zoni. Slobodan udarac za Portugal.

17′ Jakićev ubačaj je bezopasan. Hvata to Costa.

15′ Gvardiol je pokušao iznenaditi Costu iz daljine, ali je lako to pokupio vratar Porta.

14′ Prva šansa Hrvatske! Gvardiol je pokupio loptu ispod Pedra Neta i odigrao za Modrića, čiji udarac odlazi pored vrata.

13′ Lijepo su na desnoj strani kombinirali Jakić i Modrić, no ubačaj našeg kapetana otišao je pored vratnice.

11′ Vatreni su došli do svojeg prvog kornera, ali se ništa nije opasno izrodilo iz njega. Potom je Portugal brzo krenuo u kontru, ali čisti to Livaković.

10′ Prvi deset minuta prošlo je u potpunoj dominaciji Portugala, koji je zabio preko braniča Manchester Uniteda.

7′ GOL: Diogo Dalot je pobjegao našoj obrani, iskoristivši asistenciju za Fernandesa za vodstvo Portugala.

6′ Portugal je prvi zaprijetio preko Bruna Fernandesa, ali njegov udarac iz daljine brani Livaković.

3′ Početne tri minute protekle su u ispitivanju snaga.

1′ Počela je utakmica u Lisabonu.

Večeras Vatreni kreću u novi ciklus Lige nacija, a svoj put obrane srebra s prošlog izdanja natjecanja počinju u Lisabonu, gdje će snage odmjeriti s reprezentacijom Portugala. Podsjetimo, Hrvatska je prošle godine igrala finale Lige nacija, koje je izborila velikom pobjedom protiv Nizozemske u Rotterdamu. Ipak, u finalu je bila bolja Španjolska, koja je spretnijim izvođenjem jedanaesteraca osvojila svoj prvi trofej nakon 2012. godine.

Na prošlom Europskom prvenstvu naša je reprezentacija zapela u grupnoj fazi, a u međuvremenu su se od kockastog dresa oprostili Brozović i Vida. Dalić ima problema i s ozljedama, budući da su za ovaj ciklus otpali Stanišić, Juranović, Erlić, Majer i Vlašić. Nakon Portugala, idući ispit za Vatrene je Poljska, s kojom će se sučeliti u nedjelju na osječkoj Opus Areni.