28 C°

Zadarska ljetna liga

Smiljevac i Sukošan osigurali finalnu bitku

09.08.2024. 09:43

Šesto revitalizirano izdanje Zadarske košarkaške ljetne lige stiglo je do završnog čina nakon uzvratnih polufinalnih utakmica odigranih jučer na vanjskom terenu ŠC Višnjik. Gubitnici u prvim dvobojima nisu uspjeli nadoknaditi zaostatke, štoviše doživjeli su nove poraze, pa su se tako prema finalnom obračunu koji je na rasporedu u subotu od 21 sat uputili Smiljevac i Sukošan. Prvima će to biti treće finale u 18 godina, a Sukošanu premijerni nastup u bitki za trofej pobjednika. Za treće mjesto večeras također od 21 sat će se boriti Bazen i Sfinga Staffordi.

SMILJEVAC 85

SFINGA S. 62

(20:10, 22:23, 16:18, 27:11)

SMILJEVAC: Žilić 2, Horvat 13, Lisica 17, Zrilić 3, Perković 14, Mirčeta 19, Brajković, Pantalon 5, Jadrijev 10, Kolgjeraj, Vidaić 2.

SFINGA STAFFORDI: Juršić 3, Martinac, Tušek, Martinović 3, Škrinjarić 2, Škara 24, Mandalinić 17, Perić 1, Srzić 2, Žilić, Kolanović, Gazić 10, Škrtić.

Repriza lanjskog finala pokazala se braniteljima naslova Sfinga Staffordima prevelikom preprekom, jer su ovog ljeta naišli na puno snažniji i mudriji Smiljevac koji nije propustio naplatiti četiri plusa (64:60) iz prvog dvoboja odigranog u utorak. Svaku sumnju da će se Smiljevčani drugu godinu zaredom naći u finalu odagnala je prva četvrtina u kojoj je Smiljevac podebljao svoju prednost na ukupnih 14 koševa (20:10), da bi izdržali nalet aktualnih prvaka u drugoj i trećoj četvrtini. Posljednja dionica pokazala se konačnim rješenjem za Smiljevčane koje je išla na pogon četiri dvocifrena igrača, među kojima su se najviše istaknuli Andro Mirčeta i Šime Lisica s 19 i 17 koševa.

BAZEN 59

SUKOŠAN 63

(11:23, 13:14, 14:21, 21:5)

BAZEN: Jeličić 21, B. Perić 3, L. Perić 14, Bolić, Marinović 4, Blaslov 5, Atelj 10.

SUKOŠAN: Peljušić, Šeremet, Vukoša, Pavić, L. Bičić 20, S. Bičić, Ročak 12, Zdrilić 6, Vezilj, Mileta 10, Čirjak 2, Stipić 1, Vanjak 2, Bilokapić 10.

Puno izvjesnije polufinale odvilo se u srazu Sukošana i Bazena jer su „Žuto-zeleni“ iz prve utakmice donijeli ogromnu zalihu od 18 poena (91:73), a to se pak pokazalo nedostižnim za momke s Bazena. Već je uvodni dio utakmice potvrdio lagani hod Sukošanaca do odlučujuće bitke, jer su ukupnu prednost s 11:23 u prvoj četvrtini podebljali do ogromnih 30 koševa razlike. Bazenu je tek ostalo zaključiti utakmicu s odličnom posljednjom četvrtinom kojom su ublažili rezultatsku katastrofu. Luka Bičić pokazao se najubojitijim pojedincem pobjedničkog sastava s 20 ubačaja, dok je Marin Jeličić bio najefikasniji kod Bazena s 21 košem.