Susret između Italije i Mađarske je završio 9-9, a nakon izvođenja peteraca Mađari su slavili sa 3-1.

Podsjetimo, Hrvatska je plasman u polufinale izborila pobjedom 10-8 protiv Španjolske. U drugom polufinalu igrat će Srbija i SAD, a obje utakmice na rasporedu su u petak.

Mađari su na startu utakmice poveli 2-0, a dva razlike su imali i na poluvremenu (4-2). Italija je fantastično otvorila drugi dio susreta, sa četiri gola u nizu okrenula je rezultat od minus dva, do plus dva, da bi Mađarska smanjili.

Na startu posljednje četvrtine Talijani su ponovo imali dva gola (8-6), no Mađari su s tri gola u nizu 2:50 prije kraja poveli sa 9-8. Italija je izjednačila, a u posljednjih 90 sekundi više nije bilo golova, pa je susret razriješen nakon izvođenja petereca. Mađarska je bila bolja sa 3-1 izborivši put u polufinale.

Mađare je predvodio Kristzian Manhercz s pet golova, dok su na talijanskoj strani Francesco di Fulvio i Gonzalo Echenique zabili po tri gola.