Foto: Vesna Benić
Nakon održanih prijevremenih izbora za članove Općinskog vijeća Kukljice koji su bili 16. travnja, u Multimedijalnoj dvorani održana je i konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća.
Za predsjednika Općinskog vijeća Općine Kukljica izabran je Milorad Košćica, a za potpredsjednicu Vijeća Dragana Filipi.
Podsjetimo, od ukupno 888 upisanih u popis birača, glasovanju je pristupilo 455 birača, odnosno 51,24%. Kandidacijska lista grupe birača – nositelj Marin Boško, osvojila je 268 glasova 59,55%. Hrvatska demokratska zajednica HDZ – nositelj kandidacijske liste Antonio Košćica osvojila je 99 glasova 22,00%, a kandidacijska lista grupe birača – nositelj kandidacijske liste Ante Boris Martinović osvojila je 83 glasa 18,44%.
Položili prisegu
Sjednicu Vijeća otvorila je Zorana Tomasov Majpruz, mag.iur. pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Kukljica, a zapisničarka je bila Ivona Cukar, službenica Jedinstvenog upravnog odjela, a prije samg početka sjednice odana se počast svim poginulim braniteljima Domovinskog rata te intonirana hrvatska himna.
Tijek konstituirajuće sjednice kao i predlaganje i izbor tijela prema predloženom dnevnom redu provedeni su po odredbama Statuta Općine Kukljica i Poslovnika o radu Općinskog vijeća.
Na dnevnom redu bile su točke: izbor Mandatnog povjerenstva, izvješće Mandatnog povjerenstva i verifikacija mandata članova Općinskog vijeća, utvrđivanje člana Općinskog vijeća Općine Kukljica koji će predsjedavati sjednicom do izbora predsjednika, – svečana prisega članova Općinskog vijeća Općine Kukljica, izbor Povjerenstva za izbor i imenovanja, izbor predsjednika i potpredsjednika Općinskog vijeća Općine Kukljica.
Pročelnica Zorana Tomasov Majpruz pozdravila je sve prisutne: načenika Marina Boška, Draganu Filipi, Marinka Korčulanića, Milorada Košćicu, Daniela Černaka, Zrinku Benić, Martu Maričić, Antonija Košćicu i Slavku Jerić koja je bila povjerenica za obavljanje poslova iz nadležnosti općinskih vijeća nakon raspuštanja Općinskog vijeća u Kukljici. Nakon toga pročelnica je pozvala vijećnike na prisegu.
Zahvala, obećanje, čestitka
Predsjednik Općinskog vijeća Općine Kukljica Milorad Košćica obratio se prisutnima kratkom zahvalom i obećanjem.
– Zahvaljujem na povjerenju i obećajem da ću savjesno obavljati svoju ulogu predsjednika Vijeća, istaknuo je Košćica.
S čestitkom i nadom u dobru suradnju obratio se nazočnima i načelnik Kukljice Marin Boško.
– Čestitam svim vijećnicama koji su danas položili prisegu. U narednom mandatu u ove dvije godine očekujem dobru suradnju, sa svima, bez obzira bili u većini ili oporbi. Ja vjerujem da ćemo svi zajedno raditi na boljitku apsolutno cijele naše općine Kukljica na zadovoljstvo svih u Vijeću i mene kao načelnika. Pozivam sve na zajednički rad za boljitak Kukljice, poručio je načelnik Marin Boško.
najnovije
najčitanije
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Županija
novalja
Šampionsko zvono otišlo u Kolan, ovan MIH farme najbolji na 24. izložbi paške ovce
Zadar
mediteraneo
Kazalište lutaka Zadar poziva na besplatnu radionicu koju vodi Igor Tretinjak
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Nogomet
sp 2026.
Gana je u problemu zbog svojeg veznjaka optuženog za silovanje. No, poraz protiv Hrvatske ih ne bi u potpunosti ‘spasio’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda