14 C°

Premiership

West Ham United - Arsenal 2-2

16.04.2023. 17:06

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal ispustio je dva pogotka prednosti, nije iskoristio kazneni udarac te je osvojio samo bod u susretu 31. kola Premier lige odigravši 2-2 na gostovanju kod West Ham Uniteda.

Susret na Olimpijskom stadionu u Londonu sjajno je krenuo za “topnike” koji su nakon prvih 10 minuta imali vodstvo od 2-0 golovima Gabriela Jesusa (7) i Oedegaarda (10).

Domaći su se vratili u utakmicu nakon što je Benrahma (33-11m) iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Gabriela na Paqueti, da bi se ključni trenuci utakmice zbili od 52. do 54. minute. Prvo je Saka promašio 11-erac za Arsenal da bi odmah u sljedećoj akciji domaćih Bowen (54) kaznio taj promašaj pogotkom za konačnih 2-2.

Vodeći Arsenal sada ima 74 boda, četiri više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja, dok je West Ham ostao 15. sa 31 bodom.